Nábytek Leblová
Nábytek Leblová M&Z, nábytek Pardubice
Jana Palacha 411
53002 Pardubice
tel:+420 466 310 996
mobil:+420 728 325 795
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
GPS: 50°1'39.821"N,15°46'13.728"E

Nábytek Leblová M&Z
matrace Pardubice
Jak postupovat pří výběru matrace a postele


V posteli každý náš den začíná a končí, strávíme v ní celou jednu třetinu svého života.
To už stojí za to, dát si na jejím výběru záležet, co říkáte?


Na posteli není nejdůležitější to, co vidíme na první pohled, ale naopak to, co je našim očím skryto: rošt a matrace. Na jejich kvalitě záleží, jestli budeme ráno vyskakovat z postele svěží, nebo se budeme zvedat celí rozlámaní a nevyspalí.
Základní požadavky na zdravé spaní:


  • - minimální tlak na páteř

  • - anatomicky správná opora ležícího těla

  • - antialergické vlastnosti

  • - snadné udržení hygieny

  • -odpovídající výška ložné plochy


Kvalita lůžka, tedy roštu a matrace, má vliv na uvolnění a regeneraci páteře, kloubů i vnitřních orgánů. Pokud spíme v příliš měkké nebo naopak hodně tvrdé posteli, je páteř celou noc nepřirozeně prohnutá a ráno nás pak bolí záda. Na zdravém lůžku si páteř udržuje při ležení vždy svůj správný tvar, takže svaly okolo ní nejsou v permanentní tenzi a relaxují. Jednoznačný recept na výběr správné postele ovšem neexistuje. Ta musí být individuálně přizpůsobena každému spáči, především jeho váze a výšce, resp. jejich poměru. Záleží i na jeho zdravotním stavu a zvyklostech spaní. Někdo má radši měkčí, někdo tvrdší ležení. Na kvalitní posteli bychom ale neměli šetřit.


Jak vybírat postel


Základem je kostra postele, do které vložíme rošt a na něj matraci. Minimální délka postele by se měla rovnat délce spáče plus 20 cm (ale raději více). Minimální šířka by měla být 80 cm, ale 90 nebo 100cm poskytne více pohodlí. Jsme schopni dodat postel, rošt i matraci jakýchkoli rozměrů. Výška postele by měla být i s matrací 45 - 55 cm. Dvoulůžko by mělo mít dva samostatné rošty i matrace, vybrané "na míru" každému spáči.

Podívejte se na naši nabídku postelí


Správná kombinace podkladu a matrace.


Při výběru matrace už musíme vědět, na jaký rošt ji položíme, protože ne každá matrace je vhodná na každý rošt. Ten může tvořit pevná deska (s větracími otvory) nebo pevný laťový rošt. Na tyto pevné rošty jsou vhodné vyšší matrace, jejichž konstrukce nebo materiál reagují na zatížení tělem a podle něj se správně prohnou. Na výběr máme pružinové matrace (čím víc pružin, tím jsou kvalitnější), tzv. taštičkové matrace (mají větší množství pružin než tzv. Bonell , každá pružina je uložena v látkovém pouzdru – taštičce. Každá pružina tak snímá samostatně tlak těla a neovlivňuje pružiny ve svém okolí. Matrace navíc disponují výbornou vzdušností a jejich výška (daná konstrukcí) umožňuje kopírovat I tělo větších proporcí bez nutnosti pružného podkladu (lamelového roštu)


Další správnou kombinací je lamelový rošt (předpjaté pružné lamely) s jakoukoliv pěnovou matrací. Pro výrobu pěnových matrací se používají různé materiály. Dlouholetým standardem jsou matrace z PUR-pěny (Klasik plus), HR – pěny (např. Premier wave). Firma Materasso je velkým inovátorem , pokud jde o použití nových pěn. Například matrace Swiss magic, která je vyrobena z tzv. HRC pěny (High resilience climate) vyniká vynikající elasticitou a extrémně dlouhou životností I při klimaticky nestabilních podmínkách. Samostatnou kapitolu tvoří take matrace z bio pěn. V těchto pěnách jsou některé ropné deriváty nahrazeny přírodním olejem (Biogreen). Všechny tyto matrace jsou předurčeny na lamelové rošty a to jak pevné, tak I polohovatelné.


Jakou matraci zvolit, má-li člověk problém s pocením??


Víte, že během noci vypotíme nejméně půl litru potu? Proto jsou vhodnější vzdušné lamelové rošty . Matrace by pak měla mít profilované jádro, které umožní cirkulaci vzduchu v matraci, což napomáhá udržení suchého klimatu. Donedávna nebyly v této kategorii “nepotivých” matrací šťastnou volbou matrace s línou pěnou. Nová generace těchto pěn, pěna Mindfoam již disponuje podstatně lepší průdušností. Tuto pěnu používáme v celé kolekci Exclusive (např. matrace Verona).Výhodou jsou i snímatelné potahy, které lze prát nebo čistit. Těmito potahy disponují všechny matrace z naší produkce. Potahy mají na vnitřní straně ještě prošitou vrstvu dutého vlákna s různou gramáží. Potah je měkčí a příjemný na dotek.


Větrání matrace pak pomáhá I 3D mřížka všitá z boku potahu.


Jakou matraci zvolit při problémech s alergiemi??


V tomto případě je velmi důležité zvolit správný potah, který může svou úpravou pomoci v udržení nezávadného hypoalergenního prostředí v posteli. Velmi dobrou volbou jsou potahy Greentex s aktivními probiotiky nebo např. potah Silver s ionizovaným stříbrným vláknem (likviduje bakterie způsobující zápach). Doslova revolucí v kategorii matrací s antibakteriální úpravou jsou pěny s úpravou Sanitized a Ultrafresh, kdy je pak zajištěna velmi účinná ochrana I samotného jádra matrace (matrace Antibacterial wave, Antibacterial nightfly) .


Spím převážně na zádech! Spím převážně na boku!


Ano, pro správný výběr matrace je potřeba zohlednit i spánkové návyky. Obecně se dá říct, že spí-li člověk převážně na boku, měl by sáhnout po měkčí matraci, která bez problémů okopíruje problematické oblasti boků a ramen. Naopak pro spánek na zádech lze volit matraci o něco tužší. Obecně se dá říct, že by matrace měla kopírovat lidské tělo nikoliv tělo matraci.


Jakou matraci zvolit pro seniora??


I zde platí obecná pravidla, již zmíněná výše, jsou zde však jistá specifika. Matrace by měla být zvláště komfortní v oblastech, kde je nežádoucí protitlak na klouby. Pro lidi trávící pak na lůžku abnormálně dlouhou dobu, by měla matrace disponovat tzv. antidekubitním průřezem, jenž zabraňuje vzniku proleženin (dekubitů) – např. matrace Biogreen, Swiss magic atd. Při výběru by měl být kladen i důraz na celkovou výšku ložné plochy postele pro snazší vstávání z lůžka.


Jakou matraci pro dítě?


Podstatným kritériem je udržení čistoty, zajištění hygieny dětské matrace . Takže volíme matraci ze vzdušných materiálů, se snímatelným potahem. Je ale potřeba se vyhnout dětským matracím, které mají profilování do rozdílných zón tvrdosti (změkčení v oblasti ramen a boků), kde se tato výhoda (pro dospělého uživatele) stává pro dítě nebezpečím pro správný vývoj páteře, protože rozsahy zón jsou dimenzovány pro člověka dospělého vzrůstu.


Jaké zvolit lůžko??


Platí, že kvalitu spaní ovlivňuje především matrace, avšak ani výběr postele bychom neměli úplně podcenit. Především je třeba volit postel s výměnnými matracemi, které dokážeme otáčet a využívat obou funkčních stran, které dokážeme „svléknout“ a jejich potah vyprat a které dokážeme vyměnit při změně našich nároků a nemusíme měnit celou postel. Dalším hlediskem by měla být vzdušnost postele. Ty s uzavřeným úložným prostorem, nebo celistvou deskou místo roštu zcela uzavřou průchod vzduchu a matrace bude trpět ve zvýšené vlhkosti, což negativně ovlivní jak celkovou hygienu, tak i životnost matrace.Matrace Biogreen


BIOGREEN – na této pěně se ukazuje, že spojení nejmodernějších technologií a obnovitelných přírodních zdrojů, je možné i v oblasti výroby matrací. Toto spojení nejen šetří náš ekosystém, ale zároveň přináší i kus přírody do našich ložnic. Suroviny vyráběné z ropy jsou v této pěně nahrazeny přírodním materiálem – ricinovým olejem, který je už léta využíván ve farmacii. Rostliny z nichž se vyrábí, přijímají během svého růstu energii ze země a slunce, která se pak prostřednictvím oleje, dostává i do našich matrací. Pěna BIOGREEN je napuštěna výtažkem z ALOE VERA, který přirozeně zvyšuje hygienu matrace tím, že likviduje roztoče a bakterie. Zároveň dodává matraci charakteristické aroma, které během krátké doby odvětrá.
Matrace Swissfoam


SWISS

EvoPoreHRC – švýcarská inovace, milník v historii vývoje pěn. Po PUR-pěnách a HR-pěnách je HRC pěna novou generací materiálů pro výrobu matrací. HRC – High Resilience Climate – je vysoce elastická pěna s revoluční stálostí všech parametrů při změnách klimatu (teplota, vlhkost...) “Nová dimenze pro nejvyšší úroveň komfortu spánku.” Vlhkost a teplota produkované lidským tělem narušují vlastnosti standardních pěn. Mají negativní vliv na klima v matraci a v důsledku působení vlhkosti, tepla a vysokého tlaku dochází k změknutí pěny. Toto má kritický dopad na funkčnost matrace. Pružnost a tím i schopnost správného kopírování se u standardních materiálů výrazně snižuje, což způsobuje pocit nepohodlí. Výsledkem je zmenšující se opora páteře a celého těla, čímž se zpomaluje uvolňování svalového napětí. “EvoPoreHRC – zdroj energie pro aktivní život.” Nová struktura buněk v EvoPoreHRC pěně se vyznačuje dynamickými a elastickými vlastnostmi a zároveň je extrémně stabilní a konzistentní. Strukturovaný mix buněk odolává vlivu vlhkosti, tepla a vysokého tlaku. “EvoPoreHRC – spojení inovace a technologie.” Ochrana životního prostředí Prvním krokem je redukce emisí CO2 při výrobě. Mají-li se standardní HR-pěny alespoň přiblížit vlastnostem EvoPoreHRC spotřebují podstatně více surovin. Intenzívním výzkumem se podařilo dosáhnout vyššího výkonu materiálu při nižší spotřebě neobnovitelných zdrojů, čímž se snížila zátěž životního prostředí. „Testovaná kvalita pro nejvyšší standard“. Kvalita není náhoda, je to výsledek striktně definovaných požadavků a vysokých standardů, jejichž plnění je zaručeno pomocí intenzivních a kontinuálních kontrol.
Matrace Líná pěna


Líná pěna

Jedinečné vlastnosti VISKOELASTICKÉ PĚNY (známé také jako LÍNÁ PĚNA) jsou zárukou maximálního komfortu spánku. Díky své schopnosti reagovat na tlak a teplo se dokáže optimálně přizpůsobit tvaru lidského těla. Působením tělesné teploty uživatele VISKOELASTICKÁ PĚNÁ měkne, čímž dochází k rovnoměrnému rozložení váhy a ke snížení průměrného tlaku příznivě působícího na organismus. Nedochází proto k narušení krevního oběhu a ke vzniku proleženin. Svalstvo je během spánku naprosto uvolněné, což přispívá k celkové relaxaci organismu. Matrace z VISKOELASTICKÉ PĚNY lze doporučit všem, kteří vyžadují vysoký komfort a pohodlí.

Matrace Studená pěna


STUDENÁ (HR) PĚNA – moderní pěna, která posouvá vlastnosti PUR-PĚN o úroveň výš. Materiál disponuje dobrou elasticitou i při vyšší objemové hustotě. Díky otevřenější buněčné struktuře má HR-PĚNA dobrou prodyšnost, čímž snáze vyrovnává teplotní rozdíly. Ve spojení s pratelným potahem poskytují matrace z HR-PĚNY antialergické klima pro zdravý spánek. Kvalita tohoto materiálu je zárukou dobrého komfortu. NIGHTFLY – pěna špičkových parametrů, která se vyrábí exkluzivní vodní vypěňovací metodou. Tento způsob výroby je ekologičtější v porovnání se standardní metodou vypěňování. Jedná se o materiál, který překonává běžný standard bodové elasticity. Tím je zajištěna optimální opora páteře. Pěna NIGHTFLY vyniká komfortem a vysokou odolností vůči deformacím. Proto je vhodným materiálem pro výrobu matrací.
Matrace Eliocel


ELIOCELL PĚNA patří mezi základní materiály pro výrobu matrací. Její složení zaručuje dobré kopírovací vlastnosti a pevnost. Tento materiál, jehož kvalita prošla v poslední době zásadním vývojem je zárukou vašeho zdravého spaní.

KOMFORTNÍ PĚNA je nový vývojový stupeň vycházející z ELIOCELL pěn, který při zachovaní dlouhé životnosti poskytuje o poznání vyšší stupeň komfortu. Matrace jsou vhodné na lamelový rošt.
Matrace Thermosilver


ThermoSilver je pěna se schopností termoregulace zón, které jsou v kontaktu s tělem, čímž se vytváří ideální mikroklima. Tento typ pěny je vyroben s mikrokapslemi nazývanými PCM „Phase Changing Material – Materiál měnící skupenství“. Toto jsou inteligentní tepelné akumulátory, které vycházejí z fyzikálního fenoménu změny skupenství při které dochází k akumulaci velkého množství přebytečného tělesného tepla, přičemž udržuje svojí vlastní teplotu na konstantní úrovni. Toto teplo je vyzařováno zpět v případě pozdějšího poklesu tělesné teploty. Spící člověk si tak užívá regenerující, zdraví prospívající a osvěžující spánek.
Matracové chrániče - Topy


Matracový chránič chráni matraci před znečištením a poškozením.
Matrace Antibacterial


ANTIBAKTERIÁLNÍ PĚNA ULTRAFRESH

Poprvé v historii máte možnost zvolit si nejenom antibakteriální potah, ale také jádro matrace a tím si zajistit komplexní hygienickou ochranu během spánku. ULTRAFRESH je známá po celém světě jako standard excelentní antibakteriální prevence. Pěna ULTRAFRESH poskytuje komplexní antibakteriální, antimykotickou ochranu. Likviduje plísně, houby, řasy, roztoče, a další nežádoucí mikroorganismy, čímž zajistí skutečně zdravé a čisté prostředí pro Váš spánek. Pěna má certi?kát potvrzující její funkčnost a účinnost. ANTIBAKTERIÁLNÍ PĚNA SANITIZED Chrání před houbami a plísněmi a navíc dokáže ochránit pěnu před nepříjemným zápachem způsobeným těmito organismy. Ochrana SANITIZED zaručí delší životnost matrace a lepší prostředí pro spánek.

Matrace z taštičkové pružiny


Matrace s taštičkovou pružinou, jsou špičkou mezi pružinovými matracemi. Každá pružina je uložena v tašce, která ji umožňuje samostatné kopírování. K vlastnostem, které má klasická bonell pružina, přidává lepší schopnosti ortopedické podpory páteře, a to díky většímu počtu pružin a jejich rozložení do sedmi zón tuhosti. Počet taštičkových pružin v jádru matrace standardního rozměru je 350 ks, u exkluzivních modelů 1000 ks. Takto vysoký počet samostatně „pracujících" ortopedických bodů vám poskytne pocit maximálního pohodlí, který vám přinese radost ze spánku. Matrace s taštičkovou pružinou jsou vhodné na pevný rošt.
Matrace Viscogreen


VISCOGREEN je líná pěna, vyrobená z přírodního ricinového oleje. V porovnání s LAZY-FOAM, línou pěnou je komfortnější a šetrnější k životnímu prostředí. VISCOGREEN se svou jedinečnou tvarovou pamětí lépe reaguje na změny teploty a tlaku, a tím se rychleji přizpůsobuje změnám polohy těla během spánku. Má výborné regenerační a antibakteriální vlastnosti.
Dětské matrace


Není to jen pohodlí, které je důležitým parametrem při výběru matrace pro malé děti. Dětské matrace musí být vzdušné a nesmí mít zónování, aby nepříznivě neovlivnily vývoj páteře díděte. Připravili jsme pro Vás kolekci matrací pro děti tak, aby jste mohli pro své miminko zvolit to nejlepší. Jsou v ní zastoupeny jak standardní materiály, tak i výjimečné produkty z přírodních pěn, či vysoce luxusní matrace vyrobené ze švýcarské pěny AventO2 . V naší kolekci dětských matrací se stal standardem snímatelný potah s možností běžného praní.

Matrace Polargel


Polargel

Absolutní novinka. Z výzkumu koloidních systémů se zrodila pěna PolarGel. Jedná se o zcela netoxickou pěnu bez jakýchkoliv nestálých těkavých substancí. PolarGel pěna je svěží a chladivá. Je vysoce elastická a maximálně komfortní. Při použití jako vrchní vrstva jádra matrace zajistí tato pěna neopakovatelný pocit svěžesti. Je obzvlášť vhodná pro použití v kombinaci s viscoelastickou „línou“ pěnou, kde úplně eliminuje její hřejivost. Spánek na matraci s pěnou PolarGel bude jedinečnou osvěžující relaxací.
Akční nabídky
SLEVYNábytek Leblová M&Z
matrace Pardubice

Napište nám:    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Poslední aktualizace: čtvrtek 2. květen 2024 – 12:04'54"

© Copyright 2019 Leblová M & Z - All rights reserved

 

Informace o zpracování osobní údaju - GDPR